SOUSTŘEDĚNÍ "A" TÝMU - PERNINK 2016

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 15. 01. 2016Soustředění A týmu FKNR v roce 2016 proběhlo opět v Perninku. Ubytovaní jsme byli tradičně v Plzeňce, kde o nás bylo dobře postaráno. Přálo nám, na rozdíl od minulého roku, počasí. Bylo krásně zasněženo a teploty pod nulou, takže žádná čvachta:-). O tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii, kde je spousta snímků z průběhu soustředění! 

FOTKY VE FOTOGALERII  

 

Zimní soustředění 2016  -  PERNINK

 

Ve dnech 14. 1. 2015 až 17. 1. 2016 absolvovalo „A“ mužstvo FK Nová Role zimní soustředění v Perninku v Krušných horách s rekordní účastí 18 borců FK. Tým se sešel již ve čtvrtek 14. 1. 2015 v podvečer, kdy byla zimní příprava na následující část soutěže zahájena fotbálkem v Novorolské sportovní hale.

Poté jsme se již vydali soustředit do „hor“. Následovalo ubytování a vřelé přivítání v Horské chatě Plzeňka a dále seznámení všech hráčů s náročným programem soustředění.

Páteční trénink byl rozdělen do dvou fází. V první, dopolední, hráči polykali dávky kondičního běhu, kdy byl naplánován výběh na vrchol Plešivce a zpět, tedy cca 13 km, s velmi zajímavým převýšením téměř 300 výškových metrů. Nutno podotknout, že první velkou výzvu zdolali všichni borci, včetně rekonvalescentů po zranění. Odpoledne byl naplánován další kondiční trénink, který po rozcvičce na nedalekém parkovišti proběhl na rovince před Plzeňkou. Chlapci zde naběhali pět 350 metrových sérií zaměřených na dynamiku. Večer pak byla unaveným svalům dopřána regenerace na nedalekém zámku Lužec, kde jsme měli k dispozici kompletní balneo servis včetně bazénu, sauny a vířivky.

V sobotu dopoledne opět proběhl výběh, tentokráte v lehkém tempu polkli chlapci 3 „nádražní“ okruhy, když jeden čítal cca 2 km. Při krásném sobotním počasí se tak po táhlém výběhu k nádražní budově mohli všichni pokochat nádhernými panoramaty včetně výhledu na Plešivec. V odpolední části jsme měli zamluvenou umělku v Ostrově, kde proběhl plnohodnotný trénink na krásně připraveném hřišti zaměřený na koordinaci pohybu zakončený fotbálkem. Večer si pak trenér připravil rozbor dvou podzimních domácích utkání.

V neděli po rutinní ranní rozcvičce jsme navštívili místní sportovní halu, kde byl pro tým připraven kruhový trénink, zakončený už jen malým "bagem", neboť na všechny už padala únava.

Závěrem bychom chtěli poděkovat jednak hráčům za účast a přístup k soustředění
a rovněž zaměstnancům Horské chaty Plzeňka za příjemné ubytování, ochotné jednání
a poskytnutí skvělého zázemí pro hladký průběh soustředění.

 

                                                                 Realizační tým „A“ mužstva FK Nová Role