I PŘES JASNÉ VEDENÍ JSME SE NAKONEC STRACHOVALI O VÍTĚZSTVÍ: FKNR - SOKOL LIPOVÁ 4 : 3

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 21. 09. 2015

VS

DATUM UTKÁNÍ: 20. 9. 2015 neděle  -  15:00 hod.

FK NOVÁ ROLE      SOKOL LIPOVÁ            4 : 3  (1 : 1)

BRANKY FKNR: 35. Brett D., 55. Živanovič M., 60. Hájek L., 62. Hájek D.

ČK: 65. Vaverka Jar.

ŽK:  8. Vaverka Jos.,  64.+65. Vaverka Jar., 69. Živanovič M.

ROZHODČÍ:  Sieber, Gardoš, Godža

SESTAVA:                                                                                       1 Poláček D.

3 Florián P.                2 Brett D.                          7 Skopový V.                        2 Čoudek Š.

9 Živanovič M.          11 Vaverka Jar. (K)                          8 Vaverka Jos.                   14 Hájek L.

10 Chlup T.                                        5 Brett R.

STŘÍDALI:  46. Hájek D. (Brett R.), 56. Hykš K. (Čoudek Š.), 69. Hůlka M. (Živanovič M.), 85. Urbánek D. (Chlup T.), 89. Latislav J. (Poláček D.)

REALIZAČNÍ TÝM: Lehečka J. (trenér), Červík T. (asistent trenéra), Slíž L. (vedoucí týmu)

I. POLOČAS

16. min.:     Hostující Musil nebezpečně vystřelil na branku domácích, skvělý zákrok u tyče předvedl David Poláček.

24. min.:     Opět hosté a tentokrát Uhlík hlavičkuje po centru vedle.

28. min.:     Jelikož nás z úvodní letargie předchozí dvě příležitosti hostí nevyvedly, do třetice jsme byli potrestáni. Lipovský Čížek si postavil míč k exekuci přímého kopu těsně za pokutovým územím a přesnou střelou k tyči nedal šanci plachtícímu Davidovi Poláčkovi zasáhnout 0 : 1.

35. min.:     Naštěstí se nám podařilo rychle srovnat skóre, Pepa Vaverka poslal z rohu prudký nákop před branku, kde se nejvýše „vyšrouboval“ Dan Brett a první brankou v Novorolském dresu vyrovnal 1 : 1.

39. min.:     V další příležitosti se po pěkném náběhu za obranu propracoval Venca Skopový, který přehodil vyběhnuvšího brankáře Lipové, ovšem míč, který již směřoval za brankovou čáru jeden z obránců odkopl do bezpečí.

II. POLOČAS

49. min.:     Hostující kapitán Slovák hlavičkoval cca metr nad branku FK.

54. min.:     Přesný centr Lukáše Hájka zužitkoval na vzdálenější tyči ve vedoucí branku Míra Živanovič 2 : 1.

57. min.:     Hosté se snažili vyrovnat, střídající Tůma připravil solidní pozici pro Uhlíka, jeho střelu z úhlu však dokázal David Poláček zlikvidovat.

59. min.:     Rychlou útočnou akci vymyslelo trio Tomáš Chlup, Daniel Hájek a zakončující Lukáš Hájek, který do prázdné branky zvýšil vedení FK – 3 : 1.

62. min.:     Ideální čtvrthodinku z našeho pohledu zakončil dalším gólem Daniel Hájek, když si naběhl na přihrávku nové tváře v mužstvu Karla Hykše a z úhlu prostřelil hostujícího brankaře Molnára 4 : 1.

65. min.:     Namísto klidu se na naše kopačky bohužel vkradla nervozita, která byla korunována v rychlém sledu nejdříve žlutou a pak i červenou kartou pro našeho kapitána Jardy Vaverky.

80. min.:     Přestože jsme hráli o jednoho hráče v poli méně, stoprocentní šanci z protiútoku spálil Tomáš Chlup, když zcela osamocen nedokázal propálit brankáře Molnára.

82. min.:     Nedáš, dostaneš. Hosté dokázali přeci jen snížit, trefu zaznamenal kapitán Slovák.

87. min.:     A drama pokračovalo, po nedůsledném bránění snížil na rozdíl jedné branky hráč Žahourek.

90+1 min.:  V úplně poslední útočné akci (opět zcela samostatný únik) zakončoval opět do brankáře Daniel Hájek.

FOTKY Z UTKÁNÍ ZDE

Slovo realizačního týmu:

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali starého známého soupeře z Lipové, tedy mužstvo, se kterým jsme několik let zápolili v krajské 1. A třídě. Utkání bohužel nezačalo dobře pro brankáře hostí Mencla, který se hned při prvním zákroku zranil a s roztrženým čelem jej odvezla rychlá záchranná služba. Utkání rozhodla úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu, v níž jsme dokázali díky zlepšenému pohybu a napadání navýšit skóre až na pohodlné tříbrankové vedení. Namísto uklidnění a pohodového závěru však přišla nedisciplinovanost kapitána týmu Jardy Vaverky, který v rychlém sledu „vyfasoval“ dvě žluté karty za zbytečně ostré zákroky a tudíž musel „do sprch“. Naštěstí jsme i v deseti výhru ubránili, ale škoda těch nervů, zvláště když si ještě dovolíme v závěru neproměnit dva zcela osamocené úniky.

K následujícímu utkání zajíždíme v sobotu 26. 9. 2015 do Kynžvartu, začátek utkání v 16:30 hod., odjezd ve 14:30 hod.