FK NOVÁ ROLE   ROTAS ROTAVA    2 : 1   (1 : 1)

BRANKY FKNR: 5. - Vaverka Jaroslav, 59. - Chlup Tomáš

SESTAVA:                                                                19 Latislav J.

4 Hájek L.             6 Štěpánek K.                    9 Červík T. (K)                     3 Budina P.

10 Chlup T.           11 Vaverka Jar.

STŘÍDALI: 57. - Živanovič M. (Budina P.),  75. - Hájek D. (Vaverka Jar.), 87. – Čižmár J. (Chlup T.), připraven Karlík J.

REALIZAČNÍ TÝM: Lehečka J. (trenér), Slíž L. (asistent), Hájek D. (vedoucí týmu)

I. POLOČAS

5. min.:         Tomáš Chlup vystihl špatnou rozehrávku soupeře, vyslal do šance kolegu z útoku Jardu Vaverku, který se sám před hostujícím brankařem nemýlil a „šaljtlí“ rozvlnil síť branky Rotavy – 1 : 0.

8. min.:         Jarda Vaverka pěknou přihrávkou za obranu našel na pravém křídle nabíhajícího Lukáše Hájka, který míč zatáhl k pokutovému území Rotavy, předal jej Tomáši Červíkovi, jehož střelu tečoval hostující obránci na rohový kop.

11. min.:        Také soupeř nebezpečně zahrozil, po vcelku nenápadné akci zakončoval hostující hráč s č. 9 do levé tyči branky FKNR.

17. min.:        Další solidní příležitost si vytvořilo agilně hrající útočné duo domácích, Tomáš Chlup se zmocnil poskakujícího balonu, přihrál Jardovi Vaverkovi, jehož tečovaná střela orazítkovala pravou tyč hostující branky.

22. min.:       K exekuci standardní situace od rohového praporku se postavil Petr Budina, přesným centrem hledal nabíhajícího Petra Floriána, jenž byl zcela evidentně stažen hostujícím obráncem k zemi, avšak píšťalka rozhodčího Fialy zůstala němá. Z pokračující akce se urodila další gólová příležitost, a to když Lukáš Hájek zcela osamocen na penaltě netrefil hlavou další pěkný centr Petra Budiny.

31. min.:        Rodící se příležitost hostí zlikvidoval skokem pod nohy hráči č. 2 včasným výběhem Honza Latislav. Hosté zahrávali rohový kop, z kterého nezahrozili, avšak přesto se jim následně podařilo vyrovnat. Do té doby pozorný Honza Latislav dlouho otálel s rozehrávkou, až svým výkopem trefil atakujícího protihráče a následného zmatku v naší obraně využil hostující špílmachr Prokop, který střelou k tyči vyrovnal stav utkání – 1 : 1.

34. min.:       Vyrovnávací gól přinesl na naše kopačky nervozitu, kterou soupeř mohl okamžitě využít, po rychlé akci zakončoval nabíhající hráč s č. 2, avšak v dobré příležitosti vysoko přestřelil.

36. min.:       Střeleckým pokusem přibližně z 35 metrů se prezentoval Venca Skopový, jehož nepříjemnou střelu s obtížemi zlikvidoval hostující brankař.

39. min.:       Po centru Lukáše Hájka uspěl v souboji s hostujícím brankařem Tomáš Červík, po jehož hlavičce do prázdné brány zakončoval Tomáš Chlup, branka však nebyla uznána pro předchozí faul našeho kapitána.

II.POLOČAS

49. min.:      Hostující Prokop přešel na pravém křídle přes dva bránící domácí hráče a pokoušel se zakončit k bližší tyči Novorolské branky. Jeho pokus po teči Venci Skopového skončil z vnější strany na tyči domácí branky.

59. min.:       Dnes velice dobře hrající Lukáš Hájek vypracoval dravým průnikem do pokutového území Rotavy vedoucí gól pro Tomáše Chlupa, namísto individuálního zakončení nesobecky naservíroval přihrávku svému spoluhráči, kterému již jen stačilo nastavit kopačku – 2 : 1.

76. min.:       Pěkný zákrok po umístěné střele hostující útočníka předvedl Honza Latislav a jeho pokus vytěsnil konečky prstů na rohový kop.

80. min.:      Pěkný střelecký pokus Míry Živanoviče minul pravou šibenici hostující branky, jeho střela měla bohužel opačnou rotaci.

82. min.:       V solidní příležitosti se ocitl hlavičkující Tomáš Červík, jeho pokus po přesném centru Tomáše Chlupa ovšem o kousek minul brankový prostor.

85. min.:       Poslední střelecký pokus si připsal hostující Prokop, který však přízemní střelou za pokutovým územím nedokázal vyrovnat.

FOTO ZE ZÁPASU JE TADY

Slovo realizačního týmu:

V sobotní studeném odpoledni jsme na domácím hřišti přivítali nevyzpytatelného soupeře, souseda v tabulce, mužstvo Rotavy. Tento celek, disponující urostlými „chasníky“, je vždy nepříjemným soupeřem, obzvláště pokud se daří tvůrci hry Prokopovi. Utkání se pro nás vyvíjelo příznivě, rychle jsme díky našim aktivním útočným hráčům šli do vedení a následně jsme si vypracovali dvě až tři velmi solidní příležitosti ke skórování, avšak nedokázali jsme je proměnit a díky zbytečné chybě v 35. minutě jsme doslova darovali soupeři vyrovnání. Naštěstí jsme po tomto nepříjemném okamžiku nesložili zbraně a dokázali se důrazem a dobrým pohybem ve druhém poločase znovu propracovat do vedení. Děkujeme všem aktérům za bojovný výkon, na který se budeme snažit navázat příští sobotu 11. 10. 2014 , kdy opět v domácím prostředí hostíme od 16:00 hodin nováčka soutěže z Trstěnic.