Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 26. 08. 2012

DATUM UTKÁNÍ:25.8.2012 sobota 10:30

OLYMPIE BŘEZOVÁ-FK N.ROLE  2:2  (0:1)

BRANKY:66.Bendík,82.Kašpar-43.T.Chlup,75.L.Hájek

ČK: 0-0

ŽK: 0-56.L.Hájek (zakopnutí míče),59.T.Chlup (kritika pomezního rozhodčího),62.Nitsch (faul),Krupička ml. (zdržování hry)

ROZHODČÍ:Hrnčál-Vokoun,Štěřík (Strmiska)

SESTAVA:                                                    1 Krupička ml.

2 Hopf                   6 Špička               9 Červík                  7 Hnízdil (K)

8 Valta              4 Palivec         5 Jak.Vodrážka                3 L.Hájek

11 Jar.Vaverka                           10 T.Chlup

STŘÍDALI:46.min.-14 Nitsch (Hopf),54.min.-12 Krupička (Palivec),86.min-13 Skopový st. (Vaverka)

REALIZAČNÍ TÝM: Vakeš P.(trenér),Hájek D.(vedoucí týmu)

I.POLOČAS

4.MIN.:Rychlý výpad krajního obránce a jedné z nových posil domácího týmu Kašpara sice dobře zachytil Tomáš Chlup,ale pak trestuhodně u našeho vápna přišel o míč,ale naštěstí březovskému hráči se finální přihrávka ani trochu nevyvedla.

6.MIN.:Domácí tým měl další velkou příležitost na změnu skóre,kdy po faulu našeho stopera Petra “Vávy“ Špičky dostal výhodu zahrávání trestného kopu z místa těsně za hranicí velkého vápna domácí borec Živný,ale jeho projektil směřoval vysoko nad břevno naší svatyně.

19.MIN.:Do prvního náznaku šance jsme se dostal i náš tým a to zásluhou Tomáše Chlupa,který zatáhl míč,ale poté o něj při kličce přišel (v náběhu tři spoluhráči).

26.MIN.:Kuba Vodrážka z trestného kopo ze strany velkého vápna poslal celkem slušný centr,ale před nabíhajícím Červíkem stačil jeden z domácích hlavičkám míč uklidit do bezpečí.

36.MIN.:Až po půl hodině hry jsme ukázali,že jsme fotbal hrát nezapoměli,kdy po kombinaci více hráčů Lukáš Hnízdil vysunul Lukáše Hájka,který se protlačil do vápna soupeře,ale jeho přihrávku domácí fotbalisté zablokovali.

38.MIN.:Lukáš Hnízdil napálil trestný kop asi z třiceti metrů velice razantně,ale v cestě mu stála pevná domácí zeď,od které se míč odrazil jak před gólmana,tak břevno domácí brankové konstrukce.

43.MIN.: Kuba Vodrážka si ideálně narazil míč s Lukášem Hájkem a milimetrovou přihrávkou vysunul Tomáše Chlupa,který neméně dobře a hlavně přesně přehodil ne zcela ideálně vyběhnutého brankáře domácího týmu-0:1.

II.POLOČAS

62.MIN.:Domácí Kašpar nepříliš tvrdou ranou trefil tyčku naší brankové konstrukce,ale po odrazu byl první u míče Lukáš Hnízdil,který míč odkopl do bezpečí na rohový kop.

66.MIN.:V této fázi hry jsme si doslova svou pasivní hrou koledovali o branku a také jsme ji inkasovali,když po sérií nepřesností v našem velkém vápně se k balónu dostal domácí střídající žolík Bendík,který míč uklidil do sítě-1:1.

75.MIN.:Když už to s námi nevypadalo příliš dobře,tak Lukáš Hájek a Tomáš Chlup předvedli velmi pěknou akci,kdy prakticky ve dvou rozložili celou domácí obranu a prvně jmenovaný pohlednou akci zakončil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky-1:2.

79.MIN.:Opět po závaru před naší brankou se k zakončení v dobré pozici dostal střídající Bendík,ale Standa Krupička ml. v naší brance po dobrém výběhu jeho střelecký pokus zneškodnil.

81.MIN.: Po chybě jednoho z březovských obránců a dobrém náběhu se Tomáš Valta dostal do sólového “nájezdu“ na brankáře,kdy mu ještě nabíhal v dobré pozici Jarda Vaverka,ale Tomáš se rozhodl pro samostatné zakončení,kdy jeho střelu z úhlu k tyči však domácí gólman Starý vytěsnil na rohový kop.

82.MIN.:Bohužel o minutu později po naší velké šanci se naplnilo okřídlené nedáš-dostaneš,kdy si nejlepší hráč domácího týmu Kašpar naběhl na dlouhý míč do vápna,kdy byl sice zablokován oběma stopery,ale bohužel do té doby výborně chytající Standa Krupička ml. špatně vyběhl a Kašpar z první lobem trefil k naší smůle na milimetr přesně-2:2.

84.MIN.:V infarktovém závěru utkání jsme přece jenom mohli odvézt všechny tři body,kdy dobře hrající Kuba Vodrážka vybojoval míč,do slova se prosmýkl kolem několika hráčů soupeře až před domácího brankáře Starého,ale jeho střeleckému pokusu či obhození chybělo pár milimetrů.

Na horkou půdu (dá se říct až nepřátelskou) jsme zajížděli s respektem,jelikož tým Březové v létě mohutně posiloval,naopak náš tým musel vyřešit klíčovou změnu na postu před stopera.První poločas se hrála vyrovnaná partie,kdy jsme vlastně po první vážnější šanci vstřelili branku.Přestože jsme vedli,tak jsme museli během deseti minut druhého poločasu udělat dvě vynucené změny,což se bohužel na hře projevilo,kdy nás soupeř zatlačil a vlastně si tlakem zasloužil vyrovnávající branku.Poté jsme se však dostali znovu do vedení a je jen škoda,že jsme nedali třetí branku,protože jsme na to příležitost měli.Na druhou stranu bod z venku beru,protože jsme v tom to utkání rozhodně nebyli lepším týmem a soupeř byl velmi kvalitní,ale na druhou stranu tutovek jsme měli více a fotbal se hraje na góly a kdybychom je dali,tak jsme mohli odjet s třemi body.V tomto utkání sice někteří jedinci zahráli výborně,ale naopak někteří hráči zůstali svým výkonem hodně za očekáváním,tak že bych výkon týmu (nerad veřejně hodnotím jednotlivce) shrnul jako průměrný,asi nejlíp to vystihuje výrok jednoho z našich hráčů „Také jsme měli světlé chvilky“.