N.ROLE-NEJDEK-Z POHLEDU HOSTŮ

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 20. 08. 2011

Zápas

FK Nová Role - FK Nejdek 3:1 ( 1:1 )

Zápas za letního počasí začali nejdečtí dobře a několika slušnými kombinacemi přehráli domácí obranu. Zejména první 15minutovka byla nadějná. Vyústěním této snahy pak bylo uvolnění Tondy Mandouse a následné pohotové zakončení Tomáše Zuzkoviče, 0:1. Poté se však převaha stala spíše platonickou a kromě gólovky Jirky Falatka a několika závarů a střel z dálky se k dalším příležitostem nedostali. V předešlých 30 referátech nenajdete jediný komentář na výkon rozhodčího, dnes ale musím. Hosté vyrovnali z vymyšlené standartky, když domácí hráč krásně trefil přímý kop. To, co ovšem rozehráli muži v černém v druhém poločasu byla věc nevídaná. Nechci domácím brát jejich nasazení a snahu se poprat o výsledek. Navíc dokázali být neuvěřitelně potentní, když ze čtyř šancí třikrát skórovali. Přesto byl zápas ovlivněn, nechci zde rozebírat otočené auty či rohy, přesto pár stěžejních situací: První gól-vymyšlený přímý kop, třetí gól-několikametrový offside, faul na unikajícího Tomáše Zuzkoviče, který mohl postupovat sám na branku, bez karetního potrestání ( domácí hráč by totiž musel být vyloučen ), hraní rukou gomácího hráče ve vlastním vápně, jasný faul na zakončujícího Tondu Mandouse na malém vápně... To není omlouvání prohry, zápas jsem i přes toto měli zvládnout. Domácí se podivovali nad podrážděnými reakcemi nejdeckých, rád bych je ovšem viděl v opačné roli a osobně jsem zvědavý na referát domácího trenéra, který si po minulém utkání na Lokomotivě stěžoval právě na rozhodčí: ( "dle mého názoru do utkání vstoupil až moc výrazně pan hlavní sudí Janeček" ). V příštím utkání se na domácím hřišti střetneme s posílenou Jiskrou Aš, která bude velmi těžkým soupeřem.

Sestava: Hudec - Rutrle F., Rutrle J., Myslivec, Mandous - Kinkal ( Ševčík ), Falatek, Draxal, Horňák ( Bachratý ) - Zuzkovič, Zahálka ( Bečvář )

Real.tým: Šinovský, Krejčí, Licek