OPĚT POUZE REMÍZA

Autor: Vakeš Petr <vakesovi(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 04. 10. 2009

DATUM UTKÁNÍ:3.10.sobota 16:00

N.ROLE-BŘEZOVÁ 3:3(1:2)

BRANKY:10.a83.(p)Šourek,64.Nitsch-34.Tišl,36.a68.(p)V.Zeman

ČK:0-0                 ŽK:33.Chlup-

ROZHODČÍ:Vejvoda-Buzna,Šmat V.(Mlčoch)

SESTAVA:                                                Střímelský

Ondráček,Švéda,Ficík,Hopf

Nitsch,Chlup,Hnízdil(K),Vaverka

Šourek,Baloun

STŘÍDALI: 46.Vodrážka(Ondráček),78.Dulík(Vaverka)

PŘIPRAVENI: Hejna,Firbas,Melichar,Janovský(brankář)

REALIZAČNÍ TÝM:Lisa J.(zdravotník),Hájek D.(vedoucí týmu),Vakeš P.(trenér)

ABSENCE:Hájek(zatím jen v tréninku),Kotek(zatím jen v tréninku), Kučaba(nemoc), Valjent(zranění),Krupička st.(dovolená),Štěpánek(práce),Krupička ml.(nemoc)

Začátek utkání nám vyšel ,kdy jsme soupeře atakem donutili k několika hrubým chybám.V 10.min. Březovský obránce podklouzl,míče se zmocnil Šourek,který společně s Balounem postupovali sami na hostujícího stopera.Situaci dva na jednoho vzal Šourek na sebe a křížnou ranou po zemi nás poslal do vedení-1:0.Ve 12.min.se po kiksu Boráka opakovala obdobná situace,ale v obráceném gardu.Baloun postupoval na hostujícího brankáře(Šourek nabíhal),zakončil na bližší tyč,ale bohužel Z.Zeman špičkou nohy vytáhl na rohový kop.Ve 14.min jsme se během krátké chvíle opět dostali do dobré příležitosti,kdy akce Vaverky s Balounem skončila v náručí v první čtvrthodince dost vytíženého gólmana Březové.Ve 20.min.vracel Nitsch“malou domů“Střímelskému a pan rozhodčí oprávněně odpískal nepřímí pokutový kop z dosti výhodné pozice uvnitř“velkého vápna“,ale hosté z toho vytěžili jenom ránu do zdi,v které stálo všech deset domácích hráčů.Poté se dlouho nic nedělo až přišla pro naše barvy“hororová“dvouminutovka.Ve 34.min.Ondráček ztratil na naší půlce balón,hosté okamžitě přenesli míč na nabíhajícího Tišla a ten z krajního prostoru utěšenou střelou srovnal stav utkání-1:1.Ve 36.min. Ondráček zbytečně fauloval zkušeného Průchu,který se sám ujal zahrávání nepřímého kopu.Jeho dobrý centr našel hlavu urostlého V.Zemana,který ačkoli bráněn Chlupem,nekompromisně zavěsil a dokonal tak bleskový obrat v utkání-1:2.Ve 45.min.jsme mohli vyrovnat“gólem do šatny“,kdy Chlup pěknou akcí vybídl ke skórování Hnízdila,ale tomu utekl balón od nohy,čehož využil vyběhnutím hostující brankář a stačil dobrým zákrokem šanci zneškodnit.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním,ještě něco udělat s nepříznivým výsledkem,přišel střídající Vodrážka,který měl hru našeho týmu oživit.Soupeř zalezl před svou šestnáctku a soustředil se spíše na bránění výsledku.Náš tým si sice vytvořil územní převahu,ale bohužel jsme nedokázali rozvinout kombinaci přes krajní prostory a uchylovali jsme se k nákopům do velkého vápna,z čímž si velmi vysoká obrana hostů bez problému poradila.V 63.min jsme se konečně dostali do první vážnější šance,když se ke střele z úhlu dostal Šourek,ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.V 64.min.už jsme si vedli o poznání lépe,když si na dlouhý míč dobře naběhl Nitsch a za přispění teče hostujícího stopera i prvně jmenovaného skončil za zády Z.Zemana,který si sice sáhl,ale neudržel-2:2.V 68.min. se hosté dostali k ojedinělému protiútoku,kdy jsme reklamovali na půli soupeře faul,na půlící čáře z toho vznikla situace dva na dva,při které jsme bohužel propadli a hostující Průcha uháněl na Střímelského.Únik jsme bohužel zastavili jen za cenu faulu,rozhodčí odpískal penaltu.K té se postavil V.Zeman a svou prudkou umístěnou střelou nedal Střímelskému ani tu nejmenší šanci-2:3.Když už to vypadalo,že si soupeř odveze všechny tři body,tak se dovápna vřítil Šourek,kterého hostující obrana zastavila jen za cenu faulu a výhodu pokutového kopu jsme dostali pro změnu mi.V 83.min se k exekuci pokutového kopu postavil sám faulovaný Šourek,jeho přízemní střelu hostující brankář vystihl,ale střela byla dostatečně umístěna-3:3.Po vyrovnací brance se více leželo na zemi než se hrálo,tak že se do konce utkání už nic mimořádného nestalo a zápas skončil remízou.

Utkání nemůžu hodnotit kladně ,jelikož jsme opět ztratili dva body v domácím prostředí,kdy jsme si vytvořili spoustu šancí(hlavně v prvních patnácti minutách),ale naše spalování šancí nás stálo dnes dva body,které by nám v konečném účtování mohli chybět.Naopak soupeř,který se pohybuje v horních patrech tabulky byl určitě k poražení,ale bohužel nám tým Březové dal lekci z produktivity,kdy na rozdíl od nás potrestal skoro každou chybu.Dále jsem zklamaný z našeho místy až hodně vlažného výkonu,kdy bohužel náš výkon roste a zároveň se sílou soupeře.Kladem utkání je,že i přes dva krát nepříznivý průběžný výsledek,jsme dokázali srovnat stav utkání.Nedá se nic dělat,musíme zvednout hlavu a přivézt nějaké body z venku,třeba už následující týden z Chebu.

Trenér P.Vakeš

Následující utkání:sobota 10.10.10:00:FC CHEB-N.ROLE-odjezd autobusu od sportovní haly-8:15 hodin.