Střídání:    70 min T . Klöcker za M. Živanoviče

ŽK :           45 min. J . Janovský x 3 hráči Kraslic

ČK :            63 min. L. Hájek x J. Beneš

Branky:      44 min. Beneš J. (SFK Kraslice)

Vaverka Jar.            Truhlář T.

Náhradníci:  Hradecký M., Seitz D., Klöcker T.

Trenéři:       Michal B., Palivec P., Hájek D.

Vedoucí:      Kroupa M.

Ke druhému mistrovskému utkání zajížděli dorostenci FK na půdu nováčka soutěže SFK Kraslice. V úvodu utkání jsme byli lepším celkem a poměrně často se dostávali do zakončení. To však bylo buď slabé a nebo nepřesné, jak při šancích J. Vaverky, tak při hlavičce L. Hájka. Domácí měli okolo 15 minuty nebezpečnou sérii rohů, která naštěstí neskončila brankou. Pak jsme opět přebrali otěže zápasu my a měli další náznaky šancí, které jsme však nedotáhli do gólového konce. Při šanci M. Palivce nám nepřálo štěstí, když se jeho střela zastavila na brankové čáře! Buhužel jsme těsně před koncem poločasu obdrželi branku, když domácí rychlým protiútokem prošli po levé straně naší obrany a následný centr se dostal trestuhodně volnému Benešovi, který nedal z blízka J. Janovskému žádnou šanci – 1 : 0.

Ve druhé půli jsme chtěli co nejdříve srovnat skóre, což mohl udělat již ve 49 minutě M. Palivec, ale jeho rána po pěkném průniku šla vedle domácí svatyně. Další obrovskou šanci měl T. Truhlář v 56 minutě, když ale tváří v tvář gólmanovi poslal svoji přízemní ránu těsně vedle vzdálenější tyče! Domácí v této fázi utkání prakticky neohrozili naší branku, i když byli do předu pořád nebezpeční. V 61 minutě jsme si vypracovali další obrovskou šanci. Vaverka, Hájek a Palivec však místo razantního a rychlého zakončení své střelecké příležitosti prováhali a šance vyšuměla do ztracena. Navíc byl po vzájemné potyčce s protihráčem zbytečně vyloučen L. Hájek a tím se naše dobrá hra ve druhé půlce zastavila. Sice jsme se ještě v samém závěru snažili přeskupit řady a alespoň vstřelit jednu branku, ale již jsme k tomu neměli dost síly ani štěstí. Navíc se zranil nepříjemně M. živanovič a doba jeho léčení bude zřejmě delší.

Snad se nám bude dařit lépe v dalších zápasech, ale k tomu je potřeba zapálení a zodpovědný přístup všech hráčů našeho úzkého kádru. Je škoda, když někteří hráči(a jedná se klíčové postavy) si toto moc nepřipouští a při hře je to znát!

Další dvě utkání sehrajeme na domácí půdě: ve čtvrtek 3. 9. od 17:30 proti Viktorii M. Lázně a v sobotu 5. 9. od 10:00 proti FK Nejdek.