Autor: Lukáš <007hajkynz(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 03. 05. 2009

Komentář k zápasu dorostu FK NOVÁ ROLE – NEJDEK

Poločas:   1 : 0

Branky:   34, 49, 60 min – J. Vaverka, 63 min - M.Palivec, 87min - L-

Kučaba

Střídání:   46 min - Živanovič na L. Hájka, 66min - Gebaouer za M. Palivce,

76min - Košťál za R. Hejnu, 80min - Martiňák za J. Vaverku

ŽK:          86 min – L. Ondráček

Sestava:

Hišem M.

Kroupa M.             Chára L.    Ploc M.                    Hejna R.

Kučaba L.              Hájek L.      Palivec M.              Ondráček L.

Vaverka J.             Dulík T.

Náhradníci:  Gebauer J., Martiňák V., Košťál T., Živanovič M.

Trenéři:        J.Hájek , B.Michal

Vedoucí:      Kroupa M.

Teprve v pátém mistrovském utkání se našim dorostencům podařilo zvítězit a bylo to vítězství velice důležité pro udržení našeho mužstva v krajském přeboru dorostu. V úvodu jarní části soutěže jsme utrpěli sice porážky od čtyř nejlepších mužstev soutěže , ale v prvním zápase s herně rovnocenným soupeřem jsme dokázali bodovat a porazili jsme mužstvo Nejdku, které již na jaře nasbíralo šest bodů jasně 5 :0.

První poločas zápasu byl herně vyrovnaný a díky brance J.Vaverky ve 34 min jsme ho vyhráli  1 : 0. Ve druhém poločase se již projevila naše převaha a když J.Vaverka korunoval svůj dobrý výkon dokončeným hattrickem a se svými brankami se přidali v 63 min M.Palivec a v 87 min L.Kučaba bylo naše vítězství jasně potvrzeno. Naše mužstvo lze pochválit za bojovnost a nasazení, se kterým jsme soupeře přehráli. Po herní stránce však byla v naší hře stále celá řada nedostatků a zbytečně ztracených nebo odevzdaných míčů. Pozitivním jevem je postupné zapracovávání mladších hráčů do sestavy a jejich herní zlepšování, kdy dokáží nahrazovat starší a zkušenější hráče.

Důležité pro mužstvo je také to , že se podařilo najít náhradu za brankáře Kubu Janovského(tech.přestup do mužstva Buldoků),když se do branky postavil M.Hišem a svoji nezkušenost na tomto místě vynahrazuje svojí obětavostí a poprve se mu podařilo udržet čisté konto v mistrovském zápasu. Bude důležité potvrdit i v dalších mistrovských zápasech s herně srovnatelnými soupeři naši výkonnost a získávat další body do mistrovské tabulky.