FK NOVÁ ROLE „dorost“ –  SK BOŽÍČANY   4 : 2   (1 : 1)

Branky:   L. Hájek, T. Dulík, J. Vaverka, M. Ploc

Hišem M.                                            Chára L.    Roulich T.                               Hejna R.

Ondráček L.                                      Hájek L.     Palivec M.                              Gebauer J.

Vaverka J.                                            Dulík T.

Náhradníci:  M. Kroupa, M. Hejna, Š. Šimek, M. Jelínek, M. Ploc, K. Firbas

Trenéři:       J. Hájek, B. Michal

Vedoucí:     M. Kroupa

K prvnímu letošnímu přátelskému zápasu nastoupilo mužstvo dorostu FK Nová Role na umělé trávě Baníku Sokolov proti mužstvu Božíčan. Na kvalitním povrchu( o kterém se nám může v N.Roli pořád jenom snít) se kluci  „dospěláků“ z Božíčan nezalekli a po chvíli kdy se rozkoukávali zajistil dorostencům vedení povedenou střelou za hranicí velkého vápna levou nohou L.Hájek. V prvním poločase se snažili naši hráči praktikovat hru přesných přihrávek s držením míče, která pokud se nám dařila na Božíčanské mužstvo platila. Bohužel ještě v prvním poločase se soupeři po zaváhání naší obrany podařilo vyrovnat na 1:1. Výsledek poločasu mohl být výraznější pro naše mužstvo, pokud by naši hráči, zvláště Jarda Vaverka proměnili vyložené šance, do kterých jsme se dostávali. Je pravdou, že k plynulosti naší hry nepřispívalo hokejové střídání, kdy jsme tímto způsobem střídali dalších 6 hráčů tak aby si všichni zahráli. I přesto jsme ve druhém poločase šli opět do vedení po brance T.Dulíka, který jak to vypadá si přinesl střeleckou formu z loňského roku i do letošní sezóny.

I přes vyrovnanou hru ve druhém poločase, kdy soupeř stihl ještě po další chybě naší obrany vyrovnat lze naše dorostence pochválit za snahu a bojovnost s jakou se snažili o vítězství a byli po zásluze odměněni, když se konečně po jedné z mnoha svých vyložených šancí trefil i J. Vaverka a zvýšil stav utkání  na 3:2. V závěru zápasu přidal ještě 4 branku našeho mužstva M.Ploc když byl odměněn za důrazné sledování míče a po srážce Božíčanského gólmana s vlastním hráčem upravil na konečný stav 4 : 2 pro naše mužstvo. Za zmínku stojí a je třeba pochválit výkon „vojína“ V.Martiňáka v brance,který v době kdy naše mužstvo nemá brankaře ( J. Janovský odchází do Buldoků a náhrada se shání) obětavě nastoupil na pro něj nezvyklém postu. K překvapení všech však svojí obětavostí a kaskadérskými zákroky, se kterými likvidoval i ty nejvyloženější šance přiváděl útočníky Božíčan k zoufalství.

Věříme, že naši dorostenci dokáží uplatnit kondiční přípravu z vydařeného zimního soustředění v Nových Hamrech a pokud ti, kteří na soustředění nebyli zvýšeným tréninkovým úsilím manko doženou bude mužstvo do jarní části mistrovské soutěže připraveno.

V dalším přípravném utkání hrajeme proti mužstvu dorostu Spartaku Chodov v neděli 15. 2. 2009 od 13:00 hod opět na umělé trávě v Sokolově.