V posledním zápase vítězství!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 16. 11. 2008

8. 11. 2008 v N. Roli od 10:00

FK Nová Role   -   FC Cheb         2 : 1  (1 : 0)    rozhodčí: Elijáš, Cvrk, Bušek

delegát: Pospíšil

Sestava: Krupička St. 1  - Hnízdil L. 7 K, Roulich T. 2, Chlup R. 10, Krupička St. st. 5   -  Hůlka M.  3(80 min. Melichar P. 13), Šourek Miroslav 4, Kotek R. 8, Dušek P. 6 -  Galla L. 9 (66 min. Bečvář R. 12), Chlup T. 11 (87 min. Firbas K.  14)

Náhradníci: Bečvář R. 12, Melichar P. 13, Hejna M. 15, Firbas K.  14

Branky:

21 min. Šourek Míra                    1 : 0

85 min. Chlup T.                          2 : 0

89 min. Špiřík                 PK           3 : 0

ŽK:  42 min. Šourek Míra (faul), 69 min. Roulich T. (faul), 74 min. Dušek P. (nesp. chování), 76 min. Bečvář R. (faul)

Realizační tým: trenér: Petr Vakeš, vedoucí mužstva: Dan Hájek, zdravotník: Jirka Lisa

Poslední domácí utkání jsme sehráli na domácí půdě proti FC Cheb, týmu který s námi sestoupil z krajského přeboru. Před utkáním jsme měli stejně bodů, a proto se čekal vyrovnaný zápas. Sice jsme od začátku byli aktivnější a poměrně lehce se dostávali do obrany hostí, ale nedokázali jsme dát finální přihrávku. V 5 minutě se to nepodařilo jak M. Hůlkovi, tak T. Chlupovi. V 6 minutě jsme měli obrovskou šanci po rohovém kopu. Na něj si naběhl T. Roulich a ze tří metrů napálil balón pouze do tyče a navíc se o ní i poranil! Asi se ho neustále drží střelecká smůla z Habartova, kde také spálil několik velkých šancí. V 9 minutě se do velké příležitosti dostali i chebští, když po přihrávce Špiříka vytlačil střelu osamoceného Váňi vedle branky St. Krupička. První naši branku vstřelil hlavou po rohovém kopu Míra Šourek ve 21 minutě – 1 : 0! Hosté se do další své šance dostali o osm minut později, když po trestném kopu se k odraženému kopu dostal Vondrášek a nastřelil z vyložené příležitosti pouze tyč! Do konce poločasu jsme mohli ještě navýšit naše vedení, ale ve 42 minutě zneškodnil gólman Vaigelt „loženku“ Míry Šourka.

Ve druhém poločasu se hrál fotbal, který byl ovlivněn sudím a jeho chybnými verdikty. I přesto jsme měli první šanci my a v 61 minutě běžel sám na Vajgelta po přihrávce Míry Šourka T. Chlup, ale svou velikou příležitost neproměnil! Hosté odpověděli v 70 minutě málem udeřili hosté opět po standartní situaci Špiříka a špatnému obsazení hráčů dostal ke střele z 5 metrů Vítovec, ale naštěstí šel jeho pokus vysoko nad! Po zbytek utkání to byl většinou boj se spoustou nedovolených zákroků na obou stranách. Definitivní pojistku našeho vítězství dal T. Chlup po přihrávce P. Melichara. Na jeho křížnou střelu neměl Vaigelt nárok – 2 : 0! Bohužel ještě v poslední minutě zápasu odpískal čistý obranný zákrok R. Chlupa nepřesný sudí Eliáš jako pokutový kop a ten Špiřík bezpečně proměnil – 2 : 1. Na výhře našeho týmu to však už žádný vliv nemělo, protože se hned po rozehrání bylo utkání ukončeno!