Dorost bral v domácím prostředí opět jen bod!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 03. 11. 2008

FK Nová Role      FK Ostrov             2  :  2     (0  :  1)

Branky:   65 min L. Chára z PK, 72 min J. Vaverka

Střídání:   46 min M. Palivec za L. Kučabu, M. Jelínek za R. Hejnu

ŽK:   56 min. Hišem M.

Sestava:

Janovský J.

Hišem M.                                            Chára L.    Ploc M.                                 Hejna R.

(71. Kroupa)

Koenigstein M.                                  Hájek L.    Vaverka J.                              Kučaba L.

Ondráček L.                                            Dulík T.

Náhradníci:  M. Živanovič, M. Jelínek, M. Kroupa, M. Palivec, J. Gebauer

Trenéři:       J. Hájek, B. Michal

Vedoucí:     Kroupa M.

V dalším mistrovském utkání přivítali naši dorostenci na domácím hřišti dorostenecké mužstvo FK Ostrov, které v tabulce s naším mužstvem sousedilo. Protože jsme po delší době mohli nastoupit v teoreticky nejsilnější sestavě očekával se všeobecně plný bodový zisk tzn. 3 body. Se soupeřem, který nastoupil téměř se všemi hráči ročníku 93 jsme začali aktivně a vypracovali jsme si několik příležitostí, které jsme ale svojí zbrklostí neproměnili. Studená sprcha pak přišla ve 22. minutě, kdy jsme po špatném odkopu od branky a nezpracovaném míči, inkasovali střelou z dálky a prohrávali jsme 0 : 1. Do konce prvního poločasu byli pak hráči Ostrova aktivnější a našemu mužstvu, které v těchto chvílích nebojovalo a kupilo jednu chybu za druhou toho moc nedovolili.

Ani po domluvě v kabině naše mužstvo nedokázalo ve druhém poločase zpřesnit hru, kombinovat a uklidnit hru a tak v 56. minutě přišel další trest, když po chybě středu naší obrany soupeř z Ostrova zvýšil na 0 : 2. Až za tohoto stavu začali mít naši dorostenci potřebu zvýšit svoji bojovnost a nasazení a začali těmito prostředky své mladší soupeře postupně přehrávat. Výsledkem této zvýšené aktivity byla v 65. minutě nařízená penalta za faul na aktivně hrajícího T. Dulíka, kterou s jistotou proměnil L. Chára a upravil tak na 1 : 2. Naše mužstvo i nadále pokračovalo v bojovném výkonu a v 72. minutě opět po přihrávce T. Dulíka  si zaběhl za obranu soupeře J. Vaverka a sám proti gólmanovi hostů nezaváhal a upravil na 2 : 2. I nadále naše mužstvo pokračovalo v tlaku na branku hostí, ale výsledkem byla pouze v 85 minutě neproměněná vyložená šance L. Hájka, který po pěkném centru z levé strany hlavou nedokázal překonat hostujícího gólmana.

K průběhu tohoto zápasu lze konstatovat, že naši dorostenci opět nedokázali porazit soupeře, se kterým měli získat na domácím hřišti 3 body. Ale s takovým přístupem k zápasu, který předvedli obzvláště v prvním poločase není možné vítězit. To, že kluci začnou hrát a bojovat vždy až prohrávají 1 nebo 2 : 0 a výsledek zachraňují na poslední chvíli se stává již pomalu pravidlem a je jen na nich, aby si toto uvědomili a změnili radikálně jak své myšlení, tak přístup k zápasům.