Dorost zbytečně prohrál v Chebu po hrubých chybách!

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 27. 10. 2008

Union Cheb  -  FK Nová Role            4 : 2   (2 : 1)

Branky: 3 min. M. Palivec, 75 min. L. Hájek

Střídání: 46 min – Jelínek za Gebauera, 80min - Živanovič za Hejnu

Sestava:

Janovský J.

Hišem M.                                              Chára L.   Ploc M.                                 Hejna R.

(80. Živanovič)

Gebauer J.                                      Hájek L.    Palivec M.                            Kučaba L.

(46. Jelínek M.)

Ondráček L.   K                                        Dulík T.

Náhradníci: M. Živanovič, J. Gebauer, V. Martiňák, J. Hauzr, M. Jelínek

Trenéři:   J. Hájek , B. Michal      Vedoucí:  K. Kroupa

K dalšímu  zápasu nastupovali dorostenci FK N.Role proti mužstvu Unionu Cheb a z tohoto zápasu jsme chtěli přivézt minimálně jeden bod do mistrovské tabulky.

S posílenou sestavou (M. Hišem, L. Kučaba, M. Ploc) jsme zápas začali velice dobře a po rozehrání trestného kopu mezi L. Chárou a M. Hišemem jsme již ve 3 min. šli do vedení po centru L. Cháry, když hlavou na 0:1 upravil skóre M. Palivec. Ale místo abychom využili toho, že jsme soupeře úvodní brankou zaskočili a zvýšili svůj náskok začali jsme opět jako vždy vyrábět hrubé chyby při bránění a ve 14 min soupeř po chybě stoperské dvojice L. Cháry a M. Ploce soupeř lacině vyrovnal na 1 : 1. Bohužel i nadále se naše mužstvo nechávalo soupeřem přehrávat a to prakticky ve všech činnostech a proto zákonitě v 35 min. přišel trest, kdy nejprve M. Hišem špatně provedl autové vhazování a z následného autu soupeře a chybě L. Kučaby a následně i M. Hišema při bránění soupeř zvýšil na 2 : 1.

Po poločasové „domluvě“ v kabině se povedlo našemu mužstvu částečně hru vyrovnat a výsledkem byla v 75 min. vyrovnávací branka L. Hájka, který díky svému důrazu a bojovnosti dorazil z malého vápna míč po skrumáži před brankou a srovnal na 2 : 2. Pokud jsme doufali v této době, kdy do konce zápasu chybělo 15 min., že si z Chebu odvezeme alespoň jeden bod naši hráči nás brzy vyvedli z omylu, když nejprve v 86 min. po nedůsledném obsazování ve středu hřiště nechali hráče Unionu po tečované střele zvýšit na 3 : 2 a dále pak v 89 min. po další chybě naší stoperské dvojice upravit na konečný stav 4 : 2. Z velkých nadějí nám tak po konci zápasu „zbyly pouze oči pro pro pláč“ ovšem tento slovní obrat se vůbec nedotýká hlavně starších hráčů našeho mužstva, kteří na to, že v dorostu tento rok končí a měli by tak být tahouny a vůdčími osobnosti našeho mužstva, podávají ve většině zápasů žalostné výkony, jak po stránce fotbalové, tak po stránce chování a vystupování a to i mimo hřiště. Pokud si hlavně tito hráči co nejdříve neuvědomí, že bez herní discipliny, bojovnosti a herního nasazení není možno vyhrávat mistrovské zápasy, pokud jim nadále nebude vadit, že je běžně přehrávají a obehrávají hráči o 2 i více let mladší můžeme těžko počítat s tím, že tíhu zodpovědnosti unesou mladší hráči, kteří loni nebo v letošním roce přišli ze žákovského mužstva a právě u starších hráčů našeho mužstva by měli vidět bojovnost, zodpovědné chování a vystupování a to jak na hřišti, tak mimo hřiště na veřejnosti.