Rozhovor s trenérem „A“ mužstva St. Pavlíčkem

Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 24. 06. 2007

Rozhovor s trenérem „A“ mužstva St. Pavlíčkem

Jak by jsi zhodnotil sezónu 2006 – 2007?

Mým cílem bylo 8. místo, to jsme nesplnili. Proto sezonu považuji za neúspěšnou.

Co tě zklamalo?

Nevyrovnanost našich výkonů, hlavně doma. Malá produktivita útočníků. Není se však čemu divit, oba stabilní útočníci J. Mayer s M. Šourkem mají díky svému zaměstnání dohromady 4 tréninky za jarní část. Zahodili jsme trestuhodně 3 pokutové kopy, které mohly naše postavení vylepšit.

Co tě naopak potěšilo?

Potěšil mě závěr soutěže, kdy hráči dali do zápasů všechno a proto jsme se vyhnuli nevyzpytatelné baráži. Určitě kdybychom hráli celou soutěž takto, výsledky by byly lepší.  Také jsem rád, že se zachránili naši dorostenci v krajském přeboru.

Kdo z hráčů zklamal?

Určitě Lukáš Drápalík, který měl problém s docházkou jak na tréninky, tak na zápasy. Snad se srovná a bude v příští sezóně platným hráčem. Dále mě zklamalo velké řečnění hráčů při zápasech a slabá účast některých hráčů na trénincích.

Kdo překvapil příjemně? Koho by jsi pochválil?

Začátkem jarní části Tomáš Chlup, ke konci soutěže už toho bylo na něho moc. Střídavě hrál za dorost a muže. V nové sezoně určitě bude patřit se svým přístupem k nejlepším. Pochválit musím St. Krupičku staršího za přístup jak k tréninkům, tak zápasům. Ke konci byl velký přínos návrat  Rosti Kotka na hřiště. Pokud mu zdraví bude držet bude pro nás klíčový hráč. Jinak většina hráčů střídala dobré zápasy s horšími.

Co se musí příští rok změnit?

Určitě zlepšit produktivitu a zapracovat další mladé hráče do mužstva. Také bude důležité hrát daleko ukázněněji a na hřišti si odpustit naše věčné komentování všeho a všech.

Cíle pro příští sezónu?

Cíl pro příští sezonu bude skromnější vzhledem k odchodu několika hráčů. Bude záležet, jestli mladí hráči nebudou jenom slibovat a začnou poctivě pracovat. Mým cílem pro sezónu 2007 – 2008 je 9. místo. Já proto udělám maximum. Věřím, že hráči k tomu přistoupí stejně, jak v přípravě, tak v zápasech.