Autor: Tomáš Chlup <Chlup.Tomas(at)seznam.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 27. 08. 2006

FK Nová Role  –  Slavoj Kynšperk      1:1  (1:0)        rozhodčí: Martin Křížek

Sestava: Latislav – Kesl, Melichar Vít (55 min. Vaverka), Melichar Petr, Bubal  -  Chlup, Hůlka, Tintěra, Kučaba  - Miko, Kuchař

Střídačka: Vaverka, Mládenec

Trenér: Roman Chlup, Jaroslav Vaverka st.

Vedoucí: Bohouš Tintěra

První mistrovský zápas jsme sehráli s týmem Slavoj Kynšperk. K utkání jsme nastoupili oslabeni o některé hráče, kdy z 21 hráčů bylo mimo 9 (dovolená,nemoc)! I tak jsme věřili v plný bodový zisk. Hned v úvodu jsme si vytvářeli územní převahu. Snažily jsme se hrát kombinačně a pronikat do šestnáctky soupeře hlavně centry ze strany  což se nám podařilo ve 29. min., kdy Kuba Tintěra pěkným křižným centrem našel Tomáše Chlupa, který byl při zpracování faulován v šestnátce a byl z toho pokutový kop. Míč si postavil na značku PK Víťa Melichar a nezaváhal 1:0. Snažily jsme se přidat do poločasu ještě nějakou branku, ale vypracované příležitosti jsme nevyužili. Soupeř hrál více zákeřněji a to nejvíce pocítil Víťa Melichar, který byl hrubě faulován zezadu a hráč Kynšperka viděl jen žlutou kartu. Druhý poločas začal Kynšperk aktivněji. Hlavně naše nedůrazná a nesoustředěná hra byla nápomocná k vyrovnání soupeře v 50. min. Citelnou ztrátou bylo V 55. min. vystřídání Víti Melichara, který s pohmožděným kotníkem nemohl dále pokračovat. Svou premiéru si tak v dorostu odbyl Jaroslav Vaverka, který nastoupil na post pravé zálohy. S malým přeskupením v sestavě jsme se snažili strhnout vítězství na naší stranu, ale vypracované šance jsme nebyli schopni gólově zakončit. K tomu nám nepomohl ani nepřesný rozhodčí Martin Křížek z Jáchymova, který neodpískal jasný pokutový kop na samostatně pronikajícího Tomáše Chlupa, kterého podrazil brankář Kynšperka! Po utkání jsme přemýšleli o zbytečně ztracených bodech. Budeme se muset snažit napravit to v dalším mistrovském utkání, které sehrajeme už v úterý na horké půdě v Nejdku. Odjezd na utkání je v 16.15 hod. a zveme všechny fanoušky, kteří nás mohou povzbudit!