Autor: administrator <daniel.hajek(at)tiscali.cz>, Téma: Fotbal, Vydáno dne: 08. 08. 2006

Letní soustředění dorostu

Po loňské spokojenosti jsme opět po roce absolvovali soustředění ve Stráži u Tachova. Soustředění, zaměřené především na zvýšení fyzické kondice a práci s míčem, se konalo ve dnech 30. 7. – 5. 8. 2006 a zúčastnilo se ho 17 hráčů.

Počasí nám po celou dobu vcelku přálo ,po úmorných vedrech přišlo mírné ochlazení,

které je celkově pro fotbal příjemnější. Trénovali jsme 2x denně na výborně připraveném travnatém hřišti místního oddílu Sokol Stráž.

V rámci přípravy jsme sehráli 3 kvalitní utkání.

V pondělí jsme hostili tým Rozvadova – muži, který byl posílen některými hráči Přimdy,která v minulosti hrála Oblastní přebor. Soupeře jsme zaskočili včasným napadáním a hlavně herní disciplínou.Poločas jsme vyhráli 1:0, brankou kapitána Jirky Vodrážky po pěkně rozehraném rohu Ládi Mika (Chucka ). Druhý poločas jsme začali ve stejném stylu.Našemu druhému gólu předcházela krásná akce, kdy Víťa Melichar našel kolmicí Láďu Mika a ten nedal brankáři šanci. Naše další šance na zvýšení skóre postupně nevyužili Dulík, Miko, Kuchař. V průběhu hry nám začaly ubývat síly (ta fyzička! ) a soupeř do konce utkání stačil ze dvou standardních situací srovnat skóre na konečných 2:2. Přesto utkání splnilo účel a hráči zaslouží pochvalu za výkon a předvedenou hru.

Druhé utkání jsme sehráli ve středu a hostili jsme tým dorostu Tachova, který přijel vyzkoušet 20 hráčů. My jsme nastoupili oslabeni o Štěpána Šimka, který měl výron kotníku po zápase s Rozvadovem. K zápasu byli lépe naladěni hosté, kteří potrestali naši laxnost a hned v úvodu jsme prohrávali 0:1. Krátce před poločasem vyrovnal hlavou Kuba Tintěra, 1:1.Druhý poločas jsme dali příležitost dalším hráčům, včetně brankáře Milana Křivana. Naše laxní a chybující hra některých hráčů nás dovedla k tomu, že jsme prohrávali již 1:4.V závěru utkání již pouze Lukáš Chára snížil stav z pokutového kopu na konečných 2:4. S předvedenou hrou jsme nebyli vůbec spokojeni, někteří hráči si musí uvědomit, že jen zúčastnit se zápasu je málo!

Třetí, poslední utkání jsme sehráli v pátek s týmem Boru u Tachova – muži. K zápasu jsme nastupovali bez některých opor, Šimek (kotník), Kučaba (koleno), Křivan (střevní potíže). Soupeře jsme zaskočili dobrou hrou a dokonce jsme se mohli dostat do vedení brankou Michala Kuchaře, ale rozhodčí byl proti. Poločas skončil 0:0. Do druhého poločasu lépe nastoupil soupeř, začal více napadat. Z přetrvávajícího tlaku vytěžil soupeř jen dvě branky, za což můžeme poděkovat výbornému Latislavovi v naší brance, který chytil další tutovky.V utkání, ve kterém jsme podlehli 0:2, jsme opět otestovali fyzičku a herní kázeň hráčů, ale byla již vidět únava po pěti dnech tvrdé práce.

V rámci regenerace jsme čtvrteční odpoledne strávili v bazénu v Tachově. Bylo to příjemné zpestření po dnech strávených pouze na hřišti.

Trenéři byli celkově spokojeni s průběhem soustředění, které splnilo svůj účel.

Doufáme, že celková letní příprava bude ku spokojenosti trenérů, hráčů a i diváků zúročena v nadcházející sezóně.